Zemin Temizliği

Zemin Temizliği

Zemin Temizliği

Zemin temizliği denilince her tür zeminin temizliği aklıma gelir. Zemin temizliği insan sağlığı açısından çok önemlidir. Çünkü pek çok kir zeminde birikir ve doğru temizlenmediğinde kronik hastalıklara yol açabilir. Zemin temizliği iyi yapılmazsa ister eviniz olsun ister işyeriniz insan sağlığı için yeterli temizlik sağlanmış olur.

Özellikle alerjik veya astım rahatsızlığı olan kişiler toza karşı çok hassastırlar. Bu yüzden bu kişilerin temiz ve tozdan arınmış bir ortamda yaşamaları gerekir. Zemin temizliği düzenli yapıldığı takdirde bu tür rahatsızlık yaşayan kişilerinde rahat nefes alması sağlanır. Pandemi dönemi geçirdiğimiz bu günlerde temizlik hayatımızın en önemli parçası haline gelmiştir. Zemin temizliği için kullanılan malzemenin insan sağlığına zarar vermeyen materyallerden yapılması gereklidir. Firmamız bu konuda en kaliteli malzemeleri kullanır.

Zemin Temizliği Her Yüzeyde Farklıdır

Ev ortamında da işyerleri, avm ve plaza gibi ortamlarda da farklı zeminler vardır. Her kullanılan malzeme her zemin için uygun olmaz. Zemin temizliği yapılırken zeminin neden yapıldığı iyi analiz edilmelidir. Örneğin ev ortamlarında en çok ahşap, laminant ve karo tipi zeminler ağırlıklı olarak kullanılır. Bunlar birbirinden farklı malzemelerdir ve farklı temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Firmamız bu konuda her yüzeye uygun temizleme maddesi kullanarak temizleme işlemini yapar. Örneğin laminant parkelerin arap sabunu ile silinmesi ve hemen arkasından kurulanması gerekir. Kurulanmadığı takdirde parke üzerinde izler kalır. Karo zemin genelde mutfak ve banyo zeminlerde kullanılır ve bu zeminlerin daha kuvvetli deterjanlarla temizlenmesi gerekir. Karo zeminlerde zamanla kararmalar yaşamamak için sık olarak temizlenmeleri gerekir.  Firmamız bu konuda çok özenli çalışmaktadır.

İşyerlerinde Zemin Temizliği

İşyerlerinde geçirdiğimiz zamanlar evlerimizdekinden fazladır. Kalabalık işyerlerinde zemin temizliği kronik hastalıklara yakalanmamızı önler. Pandemi döneminde daha fazla dikkat edilmesi gereken işyerlerinin temizliği için firmamız gereken önlemleri almıştır.

İşyerleri de çeşitli zeminlere sahiptir. İşyerleri için temiz bir zemin işyeri itibarını artırır. Bu yüzden özenle temizlik yapılmalı ve zeminde leke bırakmayan ürünler kullanılmalıdır. İşyeri temizliği için mutlaka kurumsal bir firma ile çalışmak gerekir. Bu konuda kurumsal firmamız uzman ve eğitimli firma çalışanları ile bir telefon kadar yakınızdadır.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak