Tarihi Bina Temizleme

Tarihi Bina Temizleme

Tarihi Bina Temizleme

Ülkemizde özellikle 100 yıldan daha büyük binalar tarihi bina olarak kabul edilmektedir. Farklı teknikler kullanılarak yapılmış olan binalarda zaman içerisinde hem dış cephelerde hem iç cephelerde çeşitte kirlenmeler oluşmaktadır. Özellikle taş mermer ve kaygan yüzeyli binalar zaman içerisinde orjinal rengini kaybedip daha koyu ve estetikten uzak bir hal almaktadır. Böyle durumlarda tarihi bina temizleme firmaları devreye girmektedir. Yılların birikmiş olan kiri pisi hassas makinalar ve hassas uygulamalar sayesinde yapıya hiçbir zarar vermeden temizlenmektedir. Bu işlem birçok farklı yapıda uygulanabilmektedir. Böylece kültür miraslarımıza gereken hassasiyet gösterilerek firmamız tarafından yanlış uygulamalardan kaçınarak zarar vermeden hassas uygulamalar ile temizlik sağlanmaktadır.

Tarihi Binalarda Temizleme Nasıl Yapılır

Tarihi binaları kültürel miras olmalarından dolayı yapılacak en küçük yanlış telafisi olmayan hasarlara neden olabilir. Bu gibi nedenlerden dolayı fırça ve benzeri malzemeler kullanılarak temizleme işlemlerinden kaçınmak gerekir. Firmamız tarafından farklı uygulamalar yapılarak binaların hem iç hem de dış cepheleri temizlenebilmektedir. Firmamız düşük basınçta rotasyon püskürtme yöntemlerini kullanarak temizlik yapmaktadır. Yalnızca 0.1 bar ile çalışmakta olan püskürtme makineleri yardımı ile hiçbir hasar meydana gelmeden temizlik işlemleri yapılmaktadır. Yine düşük basınçlı JOS uygulaması yapılarak taş duvarlar, fayanslar, metal bölümler, ahşap gibi çeşitli yüzeyler hassas bir uygulama kullanılarak orijinal haline döndürülmektedir. Yapılan bu uygulama sayesinde yüzeyde herhangi bir malzeme kaybı veya renk değişimi gibi bir problem yaşanmaz. Yapılara göre seçilen teknik sayesin debina, anıt, beton, kiremit, tuğla gibi yapılar itina ile temizlenebilmektedir.

Tarihi Bina Temizliği

Tarihi bina olarak çevremizde birçok yapıt bulunmaktadır. Bu binalardan en yaygını şüphesiz tarihi camilerdir. Tarihi bina temizliği alanında en çok tecrübeye sahip olan firmalardan birisi olan firmamız aynı zamanda yapmış olduğu birçok tarihi binada ki temizlik ile güçlü referanslara sahiptir. Her türlü yapıda yapıya hiçbir zarar vermeden hassas temizleme işlemi gerçekleştirilerek binaların İlk günkü halini alması sağlanır. İşlemin hassas olması ve fazlasıyla işgücüne ihtiyaç duyulması nedeniyle temizleme işlemleri maliyetli olabilmektedir. Firmamız tarihi bina temizleme hizmeti veren firmalar arasında en uygun fiyatlara en kaliteli sonuçları sunmaktadır.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak