Su Baskını Sonrası Temizlik

Su Baskını Sonrası Temizlik

Su Baskını Sonrası Temizlik

Su baskını kimi zaman doğal afet sonucunda kimi zamanda tesisat hatalarından meydana gelebilir. Kimsenin başına gelmesini istemeyeceği bu durum için su baskını sonrası temizlik için bu konuda profesyonel firmalardan yardım almamız gerekir. Su baskını sonrası oluşan suyun ev halkının y ada işyeri sahiplerinin tek başlarına atamayacakları için uzman ekibimiz sayesinde kısa bir sürede çözüme ulaştırarak sizin en az zararla günü kapatmanızı sağlar.

Çünkü su baskınından dolayı zeminde kalan su kaldığı her süre boyunca zeminin yapısını bozar ve alt katlara sızma sağlayabilir.  Bu yüzden en yakın sürede bize ulaşarak yanımızda getireceğimiz su çekme aletleri ile su baskını yaşanan yerin suyunu çekerek zeminin ve eşyaların daha fazla su içinde kalmasını engeller. Su baskını yaşadığınız da yapacağınız ilk iş elektrikli aletleri kontrol etmek ve şarteli kapatmak olacaktır.  Su elektrikli aletlere ulaştığında yangın çıkma olasılığı çok yüksektir.

Su Baskını Sonrasında İşyeri ya da Evde Yapılacaklar

Su baskını sonrası temizlik için işinde uzman bir ekip çağırmanız zeminde oluşabilecek zararları ve eşyalarınızın suda beklerken olaşacak zararlarını azaltacaktır.  Su baskını ne kadar erken fark edilirse o kadar daha az zarar görürsünüz. İnsanın başına gelebilecek en kötü felaketlerden biri olan su baskını bazen aşırı yağışlardan, bazen tesisat bozukluğundan bazen de musluğu açık unutmaktan oluşabiliyor.

İşyerinde ya da meydana geldiğinde derhal sigorta şirketinize haber vermeli ve hasar tespitinde bulunmanız gerekir. Su baskını sonrasında gelen temizlik firmamız tüm gerekli aletleri kullanarak suyun boşaltılmasını sağlar. Halı ve koltuklarda oluşan suyu endüstriyel makinelerle çekip temizliğini sağlayan firmamız çalışanları size temizlenmiş olarak teslim eder. Firma çalışanları suyun gideceği en kuytu yerleri kontrol ederek zeminin hızlıca kurumasını sağlarlar.

Su Baskını Temizliğinde Kullanılan Makineler ve Malzemeler

Su baskını temizliğinde öncelikle güçlü vakumlama sağlayacak olan ıslak-kuru vakum makineleri olmalıdır. Su baskını sonrası temizlik için gerekli dezenfektanlar, kokular, bol miktarda suyu kolay emen mikro fiber bezler, fırça, kova, mop ve çek pas malzemeleri mutlaka olmalıdır.

Su baskınından sonar baskın olan yer iyice havalandırılmalı ve mümkünse birkaç gün açık bırakılmalıdır.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak