Plaza Temizliği

Plaza Temizliği

Plaza Temizliği

Plaza temizliği mutlaka kurumsal bir firma tarafından yapılmalıdır. Plazalar giriş çıkışın en fazla olduğu ve yüzlerce kişinin gün içerisinde ziyaret ettiği en büyük işyerleridir. Plazalarda temizlenecek birçok alan vardır. Öncelikle plazanın en görünür yüzü olan dış cephesinin temiz ve iyi görünmesi gereklidir.

Plaza temizliği diğer temizliklere göre daha detaylı ve kapsamlıdır. Cephe temizliği dışında tüm iç mekân temizliği, kat ve giriş alanlarının temizliği ve bahçe temizliğinin tam yapılması gerekir.  Bu temizliklerin her gün yapılması gerektiğinden bu işin kurumsal bir firma tarafından yapılması ve takip edilmesi gerekir. Bu yüzden plaza gibi işyerlerinde eğitimli ve profesyonel kişilerin çalışması ve işlerini özenle ve planlı bir şekilde yapmaları gerekir. Bu konuda tüm yetki belgelerine sahip ve eğitimli kadrosu ile hizmetinizde olan kurumsal firmamız her türlü iş yeriniz için tüm ekipmanları ile hizmet vermektedir.

Plazaların İç Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Plazaların iç temizliği denilince giriş ve plazanın tüm katlarında bulunan ofislerin temizliği gelmektedir. Plaza temizliği için ilk olarak giriş kısmının hijyenik olması gerekir.  Çünkü pandemi dönemi olmasından dolayı temizlik çok fazla önem taşımaktadır.  Plaza iç temizliği plaza açılış kapanış saatleri dikkate alınarak yapılması gerekir. Plazanın iş saatlerinde temizlik yapmak hiçte profesyonel bir davranış olmayacaktır.

Bundan dolayı kurumsal firmamızın temizlik çalışanları henüz plaza iş saatine başlamadan önce gelir ve giriş ve tüm katların temizliğini koordineli bir şekilde planlayarak iş saati başlamadan tamamlar. Plazanın tüm katlarını dolaşarak ofis temizliklerini yapar ve en son tuvalet gibi ortak kullanılan alan temizliklerini tamamlar. Tüm bu yaptıklarını günlük raporlar halinde bildiren eğitimli çalışanlarımız işini tam yaparak hizmetlerini tamamlarlar.

Plazaların Dış Cephe Temizliği

Plaza temizliği içerisinde dış cephe temizliğinin büyük bir özenle yapılması gerekir. Özellikle cam ağırlıklı olan plazaların en yüksek tepelerine dahi ulaşabilen asansörlü düzeneğimiz sayesinde temizlenmeyen cam kalmaz.

Plaza dış cephe temizliğine başlamadan önce mutlaka doğru malzemelerin seçilmesi gerekir. Çünkü dış cephenin daha uzun korunması için cepheyi yıpratmayacak zararsız ama etkili temizlik malzemesi kullanılmalıdır. Bu konuda firmamız test yaparak plaza için en uygun malzeme ile temizliğini yapar.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak