Okul Temizliği

Okul Temizliği

Okul Temizliği

Okullar en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın eğitim gördüğü ve en temiz olması gereken yerlerden biridir. Çocukların salgın hastalıklara en sık yakalandığı yerlerden biri olan okulların temizliği çok önemlidir.  Okul temizliği konusunda çok dikkatli olması gereken okul yönetimleri kurumsal firmalarla çalışmaları gerektiğini bilirler.

Okullarda temizlik işleminin sürekli tekrarlanması gerekir. İster devlet ister özle okullarda okuyan çocuklar olsun fazla sayıda kalabalık ortamlar olduğu için belirli aralıklarla temizlenmesi gereklidir. Pandemi dönemi yaşadığımız bu günlerde okul temizlikleri giderek daha fazla özen gösterilmesi gereken konular arasındadır. Okulların temizlik yapılacak alanları oldukça fazladır. Firmamız bu konuda bir plan oluşturarak gerekli koordinasyonu sağlar.  Profesyonel ekibimiz okul içerisinde hangi yeri ne sıklıkta temizlemesi gerektiğini aldığı eğitimlerle kolayca belirler.

Okullarda Temizlenmesi Gereken En Önemli Alanlar

Okul temizliği denilince akla ilk gelen sınıflardır. Çocukların en fazla vakit geçirdiği alanların başında olan sınıf temizliği titizlikle ve belirli aralıklarla temizlenmelidir. Daha sonra koridorlar gelir. Öğrencilerin en fazla vakit geçirdikleri koridorlar çok çabuk kirlendiği için sürekli temiz tutulmalıdır. Firmamızın bu konuda görevlendiği temizlik personeli çocukların ve gençlerin sağlığı için koridorları temiz tutarak sağlıklarının korunmasını sağlar.

Teneffüs aralarında ve diğer boş vakitlerinde öğrencilerin en fazla vakit geçirdiği yerler arasında kantin gelir. Normalde kantin görevlisi olsa bile kantinin temizliğini sağlayan firma görevlimiz çevreye zarar vermeyen ürünlerle temizlik yapar.

Okulların en fazla dikkat edilecek yeri tuvaletlerdir. Erkek ve kız çocuklarının ayrı kullandığı tuvaletler günde en az 2 kez temizlenmesi gereken yerlerin başında gelir. Mikrop ve hastalıkların en fazla yayıldığı yerler olan tuvaletler için firmamız en sağlıklı ve zarar vermeyen temizlik malzemesi kullanmaya özen gösterir.

Öğretmen odası ve idari çalışanların ofislerinin temizliği de tamamlandıktan sonra okul temizliği tamamlanmış olur.

Okul Temizliğinde Güven ve Uygun Fiyatlarımız

Okul temizliği çocukların ve gençlerin sağlığı açısından düzenli ve özenli bir şekilde yapılması gereken yerlerin en başındadır. Bu yüzden güvenilir ve kurumsal bir firma tarafından yapılmalıdır. Firmamız tüm gerekli belgelere sahip ve kurumsal bir firmadır. Okullara özel uyguladığı uygun fiyatları ile firma olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutar.

Okul Dış Cephe Cam Temizliği

Okullarda temizlik çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Eğitimde yapılan yenilikler ve özel okulların da sayıca artması ile birlikte binalar devasa büyüklük kazanmıştır. Eğitim ve öğretim yılı içinde ve dışında Okul Dış Cephe Cam Temizliği yapılmalı ve okullar öğrencilere hazır hale getirilmelidir. Dış cepheler büyük yatırımlardan oluşmaktadır. Yağ, kir, inşaat pislikleri gibi pek çok etken zamana ve hava şartlarına bağlı olarak bekledikçe daha da zorlu olabilmektedir. Çevre dostu temizlik ürünleri ve uzman personeli ile cam ve dış cephe temizlik hizmeti veren Ahenk Pak Temizlik hem sağlıklı bir okul hem de etkili temizlik için ideal tercih olacaktır.

Dip köşe yapılan temizliğin yanı sıra cam ve dış cephelerin de temizliği önemli konulardan bir tanesidir. Sınıf, koridor ve tuvaletlerin temizliği kadar camların da temizliği önemlidir. Camların açılması ile temiz olan iç ortama da tozlar girecektir. Temizlik olayını kolay bir şekilde çözmenize yardımcı olan firmamız ihtiyaç duyduğunuz her alanda ve okullarda sorunlarınıza çözüm olacaktır. Hijyen katmanın tanı sıra güvenilir hizmet ile sorun riski de sıfıra indirilmektedir. Sigortalı çalışanlarımız yüksekte çalışma eğitimlerinden başarı ile geçmiştir. Cam temizliğinden kastımız evlerde bulunan camların temizliği kadar kolay olmayacaktır. Binaların yüksek olması tehlike riskini de artırmaktadır.

Yüksek yapılarda bulunan camların temizliği için faaliyet gösteren firmaların bünyesinde cam temizliği için yetkili ve sorumlu personel bulunmamaktadır. Bu sebeple hizmeti ayrı şekilde almanız gerekir. Herhangi bir kaza olması durumunda muhatap bulamadığınızda da sorumluluk üzerinize kalabilir. Bu sebeple yılların tecrübe ettiği profesyonel bir firma ile iş birliği yapmalısınız. Camı temizleyen personellerimiz sigortalandığı gibi hangi katta çalışıyorsa çalışan her türlü kaza riskine karşı gerekli önlemler alınarak çalıştırılmaktadır. Firmaların yaptığı işler o denli iyi oluyor ki pek çok kişi camın farkına varamayıp burunlarını yaralayabiliyor. İşin uzmanları ile iş birliği yaptığınızda kaliteli hizmet almanın tadına varacağınız gibi yüklü yatırımlar gerektiren dış cephe sistemlerini de korumuş olacaksınız.

Okullarda Cam ve Dış Cephe Temizliğinin Önemi

Okul Dış Cephe Cam Temizliği önemli konulardan bir tanesidir. Çünkü dışarıdan bakıldığında pek çok kişinin ilk dikkat ettiği şey camlar olacaktır. Özellikle yüksek katlı binalarda ve kurumsal alanlarda temizlenecek binalar için alınacak olan bu hizmet büyük bir fark yaratılmasını sağlayacaktır. Ayrıca doğal ışıktan daha fazla yararlanmanıza yardımcı olan cam temizliği okullarda bulunan öğrenciler için de bir fırsattır. Çünkü karanlık ortamlarda eğitim vermek de eğitim görmek de zor olacaktır. Örneğin yağışlı havalarda hava kapalı olduğu için sürekli uyuma hissi oluşur. Bu tür ortamlarda da öğrenciler gereken verimi alamazlar ve sürekli uyuşuk bir halde oluyor.

Pencerelerden doğal ışığın içeri girmesini engelleyen asit yağmurları, spreyler, boyalar, sert mineraller ve oksidasyonlar sebebi ile kirlerde donuklaşma meydana gelmektedir. Okulların iç mekânları böyle bir durumda daha karanlık olacaktır. Düzenli olarak Okul Dış Cephe Cam Temizliği yapılırsa iç ortamda konfor sağlanacak ve dış ortam da temiz görünecektir. Kirler temizlenmediğinde pencere pervazlarına çökmektedir. Kirler aynı zamanda camlarda donuk bir görünüm oluşması ile kalmaz, cilt sorunları, solunum sorunları ve alerjik reaksiyonlar olmasına da sebebiyet verir. Yüksek okul binalarında pencere temizliğinin sağlanması, için periyodik aralıklarla temizleme işleminin yapılması gerekir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, düzenli olarak temizlenen pencereler, temizlenmeyenlere göre daha da uzun ömürlüdür. Asit, sert ve kireçli sular, oksidasyon gibi çevresel etkenler camın zayıflamasına ve parçalanmasına sebep olmaktadır. Profesyonel temizlik ürünleri camın performansı ve uzun ömrü için de gereklidir.

Okul Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Okul Dış Cephe Cam Temizliği öğrencilerin derslerindeki başarısı üzerinde de etkilidir. Okula profesyonel bir imaj sunacağı gibi ısı anlamında da verimlilik artmış olacaktır. Binanın yüksekliğine göre uygun erişim ekipmanları ile temizlik hizmeti sağlanmaktadır. Camların temizliğinde firmamız tarafından yapılan ilk işlem keşiftir. Gerekli olan hallerde ve talep edilmesi durumunda demo hizmeti de sağlanmaktadır. Camların yapısı, yükseklik durumu ve kirlerin zorluk derecesine uygun olacak şekilde temizlik planı yapılmaktadır.

  1. Tozların giderilmesi

Cam temizliği yapılırken ilk aşama tozların giderilmesi olacaktır. Pervaz ve panjurlar varsa bunların silinmesi gerekir. Köşeler, çerçeveler, pervazlar vb. toz almak için kuru bir fırça kullanılmalıdır.

  1. Temizlik ürünlerinin seçimi

Toz alım işlemi bittikten sonra camların zarar görmemesi adına toksik madde içermeyen temizlik malzeme ve solüsyonlarının tercih edilmesi gerekir. Zehirli ve kimyasal içerikli maddeler sadece dış cephe ve camlara zarar vermekle kalmaz aynı zamanda öğrencilerin de sağlıklarını tehlikeye atar. Bu sebeple çevre dostu ürünler tercih edilmelidir.

Toksik maddeler uçucu organik bileşenlerin havaya karışmasına sebep olur. Öğrencilerin gözleri, boğazı ya da derisi tahriş olabilir. Bu reaksiyona uzun süre maruz kalınması ise kronik solum yolu problemlerinin ortaya çıkmasını sağlayacağı gibi astıma sebep verilir ve alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir.

  1. Dış cephe ve cam temizliği yapılması

Temiz bir pencere iyi bir görüş açısı anlamına gelmektedir. Isı verimliliğinin artış göstermesi de ısıtma maliyetlerinden tasarruf elde etmenizi sağlar. Kışın temiz bir camdan içeri girecek olan güneş dahi ortamda var olan soğuğun kırılması için yeterli olacaktır. Yine sürekli ve düzenli aralıklar ile temizlik yapılması camın kolay bir şekilde bozulmasının da önüne geçmiş olacaktır.

Okul Dış Cephe Cam Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yüksek katlı okul binalarının dış cephe ve camları çevresel şartlardan dolayı kolay bir şekilde kirlenebilmektedir. Temiz bir eğitim ortamı yaratmak için de camların periyodik aralıklarla temizlenmiş olması gerekmektedir. Cam temizliği profesyonel olarak yapılması gereken bir işlemdir ve asla basite alınacak olan bir uygulama da değildir. Temizlik yapanların gerekli önlemler alınmadığında can güvenliği de tehlike altında olacaktır. Makaslı platform, sepetli vinç, teleskopik uzatma elemanları gibi elemanlar sebebi ile farklı yüksekliklerde kolaylıkla temizlik yapılabilmektedir. Uygun deterjanlar, temizlik bezleri ve doğru malzemeler ile hijyenik bir temizlik yapılacaktır. Eski kıyafetler ya da gazete ile cam silmek gibi eskide kalan yöntemler yerine özellikle büyük binalarda parlak yüzeyler oluşturmak için tercih ettiğimiz yöntemler güzel sonuçlar vermektedir.

Sizler de Ahenk Pak Temizlik ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilir, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hijyenik okul ortamları hediye edebilirsiniz.

 

Ahenk_Pak