Hastane Temizlik

Hastane Temizlik

Hastane Temizliği

Hijyene en çok ihtiyaç duyulan alanlardan belki de en önemlisi hastanelerdir. Hem hasta insanların sağlığının korunabilmesi hem de hasta yakınlarının farklı hastalıkları bu alanlarda kapmaması için iş yerinin üst düzeyde tutulması gerekmektedir. Alışveriş merkezleri gibi ulaşım araçları gibi hastanelerde yoğun ve genellikle hastalığa sahip insanlar tarafından kullanılan alanlardır. Bu nedenle hastane temizliği profesyonel olarak yapılmalı ve bu sayede hijyenin en üst noktalarda olması ve siteril bölgelerin bu özelliklerinin korunması gerekmektedir. Bu denli hastane temizliğinin önemli olması hastanelerin detaylı olarak temizlenmesini gerektirmekte ve periyodik olarak bu temizliğe yapacak ayrı bir temizlik ekibine ihtiyaç duyulmaktadır.

Hastane Temizliği Hizmetleri

Firmamız profesyonel hastane temizliği hizmetleri sunan sayılı firma arasında faaliyet göstermiş olduğumuz hastane alanlarında üst düzey temizlik yöntemlerinin kullanılması ve  ortamların bu özelliklerin korunması sağlanmaktadır. Hastane ortamlarında hazırladığımız bir program ile risk alanları ve önem sıralaması önceden belirlenmesi ve bu doğrultuda temizlik programlaması yapılmaktadır. Firmamız profesyonel ekipleri tarafından ameliyathaneler, bakım üniteleri ve bu alanlar içerisinde ki banyo depo ve personel odaları etkili yöntemler kullanılarak sık sık temizlenmektedir. Bu olanlar haricinde özellikle acil servislerde sürekli yeni hasta girişlerin olması nedeniyle hızlı bir temizlik işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu alanlarda firmamız ekiplerince yapılan organizasyonlar sayesinde temizlikten sık ve anında yapılabilmektedir. Dün temizlik işlemlerinde dezenfeksiyon işlemleri uygulanmaktadır.

Hastane Bölümlerinde Detaylı Temizlik

Firmamız hastanenin tüm bölümlerinde düzenli olarak temizlik yapılmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda poliklinikler morg merdivenler, banyo ve tuvaletler, toplantı odaları, doktor ve personel odaları, kafeterya alanları, asansörler, hasta kayıt işlemlerinin yapıldığı alanlar belli aralıklarla detaylı olarak temizlenmektedir. Firmamız profesyonel ekipleri sayesinde ve uyguladı programlama denetimleri ile hiçbir alanı atlamadan periyodik olarak tekrarlayan bir temizlik sistemi uygulamaktadır. Bu sayede hastane temizliği konusunda ihtiyaç duyulan her türlü temizlik yöntemi eksiksiz olarak uygulanmaktadır. Hastane temizliği gelişigüzel temizlik işlemleri ilerleyen süreçte özellikle salgın hastalıkları engellenememesi hastane ortamlarında bulaşık problemlerini hızlı bir şekilde artması ne gibi sorunlara neden olabilir firmamız detaylı temizlikleri sayesinde hastane ortamlarında yaşanabilecek bütün problemlere karşı etkin bir şekilde önlem alınmaktadır.

Hastane Dış Cephe Cam Temizliği

Hastaneler sirkülasyonun yoğun olduğu ortamlardır. Hasta giriş ve çıkışları sebebi ile sürekli olarak kirlenen hastaneler aynı zamanda enfeksiyon riskine karşı steril olması gereken yerlerdendir. Bu sebeple hastane temizliği önemli konulardan bir tanesidir. Günümüzde hastane binaları teknoloji dâhilinde yapılmakta ve cam bina şeklinde olabilmektedir. Hastane Dış Cephe Cam Temizliği de yine önemli konulardan bir tanesidir. Hastanede hastaların son derece hijyenik koşullarda tedavi görmesi şarttır. Temizliğin de profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Hasta odaları ve hastanenin diğer bölümleri havalandırılırken dış cephede bulunan mikroplar içeri dağılabilir. Bu riske karşı cam temizliği konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Hastane Dış Cephe Cam Temizliği yapılırken tercih edilen temizlik malzemeleri kaliteli ve anti bakteriyel olmalıdır. Şayet kimyasallardan oluşuyorsa camların açık olması noktasında koku içeri girecek ve hastaları rahatsız edecektir. Ayrıca cam yüzeyleri de temizlik malzemelerinden dolayı zarar görecektir. Profesyonel bir ekip eşliğinde alınacak olan temizlik hizmeti kaliteli olmakla birlikte hastaneye özel temizlik malzemeleri, araç ve gereçleri tercih edilir. Temizlik aparatlarının pek çoğu ilk kullanımdan oluşmaktadır. Diğer temizlikler ile kıyaslandığında hastane ortamlarının temizliği daha önemlidir. Bakteri, kir ve tozlar bu temizlik ekipmanları vasıtası ile ortadan kaldırılmaktadır. Camlarda ve dış cephede temizlik sağlanması aynı zamanda bir sonraki temizlik sürecinin de kolay olmasına yardımcı olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde firmamız kaliteden ödün vermeden cam ve dış cephe temizliğini hastanelerde de başarı ile tamamlıyor.

Hastane Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Firmamız tarafından hastanelerde cam ve dış cephe temizliği asansörler ve vinç yardımı ile yapılabilmektedir. Personellerimiz tarafından yapılan Hastane Dış Cephe Cam Temizliği sonrasında camlar ışıl ışıl olacaktır. Temizlik hizmeti veren firmalar tarafından ilk dikkat edilmesi gereken husus iş güvenliği olacaktır. Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz bu hizmet dış cephe yıkama ve cam silmeyi kapsamaktadır. A tipi iş sağlığı ve güvenliği sertifikasına sahip olan çalışanlarımız yüksek alanlarda çalışmaya dair gerekli eğitimleri de almıştır.

Dış cephe ve cam temizliği için vinç sistemleri de kullanılmaktadır. Operatör belgesi ve gerekli sözleşmeleri olan çalışanlarımız firmamız bünyesinde uzun yıllardır hizmet etmektedir. Gerekli tecrübeye sahip olan ekibimiz tarafından gerekli çalışma bilinci ile hastanelere ve çeşitli alanlara hizmet sağlanmaktadır. Sağlık sektörünün gelişmesi ile birlikte hastaneler de devasa boyutlarda yapılmaktadır. Cam ve dış cephelerin temizlenmesi noktasında bireysel çözümler aramak doğru değildir. Profesyonel çözümler ile birlikte gerekli çalışma bilinciyle hizmet verilmekte olup temizlik öncesinde de yerinde inceleme ile birlikte gerekli donanımlara da karar verilmektedir. Yeni hastane binalarının dış cepheleri göz alıcı olmasına karşın profesyonel hizmet alınmazsa kısa süre içerisinde zarar görebilmektedir.

Dış cephe ve camların büyük oranda zarar görmesinin temel sebebi kullanılan malzemelerin ve tekniklerin yanlış olmasıdır. Kompozit maddeler mekanik ve kimyasal zorlamalardan dolayı zarar görebilmektedir ve değişimi mümkün olmamaktadır. Bazı kimyasal maddeler dış cephe ve camlara parlak görünse de aslında zarar vermektedir. Ayrıca yağış ve çevresel etkenler sebebi ile renkte atma durumları da yaşanabilmektedir. Ürünlerin ve uygulamanın ne derece doğru olduğu zamanla kendini gösterecektir. Sizler de firmamız ile çalıştıktan sonra bir daha farklı bir firma arayışına girmeyeceksiniz. Tek seferlik cam silme maliyetleri düşük olmasına karşın uzun vadede bir şirket ile iş birliği yaparak maliyetleri daha da düşürebilirsiniz. Çünkü sürekli olarak temizlik yapıldığında camlarda var olan kirler de az olacak ve daha kolay temizlenecektir.

Hastane Dış Cephe Cam Temizliği Fiyatları

Dış cephelerin ve camların temizliği için firmaların vereceği fiyat teklifleri de farklılık gösterecektir. Camların kirlerinin ne derece zorlu olduğu, yükseklik, cam sayısı gibi hususlar fiyat noktasında belirleyici olan unsurlar arasında yer almaktadır. Çünkü Hastane Dış Cephe Cam Temizliği yapılırken yüksek binalara farklı sistemler ile ulaşmak gerekebilir. Aynı zamanda şayet trafiğin aksayacağı bir nokta ise ilgili yerlerden gerekli izinlerin alınması gerekir. UV ışınlarına, egzoz gazlarına, hava kirliliği ve yağmur suları gibi çevresel etkenlere bağlı olarak kirlenen camların temizliği Ahenk Pak Temizliktarafından uygun fiyatlar ile yapılmaktadır.

Uygun yöntem ve ekipmanları sizler için tercih eden firmamız yüzeyin yükseklik ve konumuna bağlı olarak yönetmeliklere uygun hizmet sunmaktadır. Temizlik işlemine başlamadan önce ekiplerimiz tarafından keşif yapılır ve talep edilmesi durumunda demo hizmeti de verilebilmektedir. Kaplama malzemesinin türü, cam ve kaplama tekniği de fiyatlar konusunda belirleyici olan kriterler arasında yer almaktadır. Teknik ekibimiz tarafından yapılan inceleme sonrasında rapor hazırlanır ve üst yönetime hazırlanan bu raporlar sunulur. Ayrıca kullanılan malzemelerin içeriğinde yer alan etken madde bina dış cephelerinin ve camların daha uzun sürede kirlenmesini sağlayacak. Bu da hastaneler açısından maliyet kazancı anlamına geliyor. Firma çalışanlarımız yüksekte çalışma eğitimi almış olup uygun maliyetler ve şeffaf yönetim ilkesi ile anında müdahale etmektedir.

Hastane Cam Temizliğinde Fark Yaratıyoruz

Hastanelerin iç temizlikleri kadar dış temizlikleri de çok önemli konulardan bir tanesidir. İnşaat aşamasında var olan kirlere hemen müdahale edilmediği durumlarda kirler güneş ışınları gibi çeşitli iklimsel faktörler sebebi ile derine nüfuz edebilmekte ve çıkarılması da güç olabilmektedir. Kullandığımız malzemeler insan sağlığına ve çevreye zarar vermiyor olup, en zorlu lekeleri daha çıkarma özelliğine sahiptir. Uzman ekibimiz gerekli güvenlik önlemleri ile birlikte temizlik işlemini kısa süre içerisinde tamamlayacaktır. Pek çok firma gerekli önlemlerin alınmaması sebebi ile iş kazalarına sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda kullanılan temizlik malzemeler mekanik ve kimyasal aşınmaya sebep olmakta, hastane binalarının dış cephelerinden beklenen performans alınamamaktadır.

Bu gün dış cephelerde kullanılan malzemeler ömürlük olsun diye tercih edilir. Sökülmesi ve değiştirilmesi bazı noktalarda mümkün değildir. Ciddi yatırımlar yapılan dış cephe ve camların güzel görünmesinin yanı sıra daha sonra yağışın etkisi ile durulanmayan yüzeylerde bulunan temizlik malzemeleri akarak binaya zarar verebilmektedir. Bu sebeple Hastane Dış Cephe Cam Temizliği için Ahenk Pak Temizlik ile iletişime geçebilirsiniz. Bizi tercih ettiğinizde anında sorunlara cevap verebilmekle birlikte, titiz çalışma ve profesyonel ekibimiz kusursuz cam ve dış cephe temizliği sağlayacaktır. Modern yöntemler ile temizlik yapan firmamız kalitesini ve farkını ortaya koymaktadır. Temizlik içeriğinde pek çok detayı barındırmasına karşın bunlardan en zorlusu cam temizliğidir ve Ahenk Pak Temizlik sayesinde devasa hastane binalarında dahi temizlik çocuk oyuncağı oluyor.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak