Dış Cephe Cam Ve Kompozit Temizliği

Dış Cephe Cam Ve Kompozit Temizliği

Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği

Camları silmek evde dahi zor olurken yüksek katlı binaların cam temizliğini yaptırmak profesyonel yardım gerektirmektedir. Binaların dış cephe ve kompozit panel temizliğine gerekli önem verilmiyor olsa da yüzeyler zarar gördükten sonra konunun önemi daha net bir şekilde anlaşılmaktadır. Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan yapılmalıdır. Teknolojinin gelişmesi ile yapılan binaların camları da genellikle büyük olmaktadır. Hatta bazı ortamların dış cephelerinin her bir tarafının cam ile kaplı olduğu görülmektedir. Çamaşır suyu, cif gibi ürünleri kullanarak bu panelleri temizlemek hassas yüzeylerin zarar görmesine sebep olacaktır. Yine zamana bağlı olarak panel yüzeylerinde soyulma meydana gelecektir.

Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği yapılırken kaliteli temizlik malzemeleri seçilmek gerekiyor. Bu gün pek çok temizlik malzemesi konsantre halde bulunduğu için su ile seyreltilerek kullanılmaktadır. Hassas yüzeylerin zarar görmemesi için de püskürtme yöntemi, yumuşak süngerler ya da cam temizleme mopları kullanılmaktadır. Levhalar, trafik işaretleri, tabelalar, gökdelen binalar ya da cam binalar vb. temizliğinde kullanılacak ürünler ile etkili temizlik sağlanabilir. İç cephelerden ziyade dış cephelerin ya da dış ortamla sürekli iç içe olan parçaların daha çabuk kirlendiği görülmektedir. Kir, yağ ve tortu gibi lekelerin çıkması için de ekolojik ürünler tercih edilmelidir.

Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği yapan firmamız tarafından sizlere talep ettiğiniz kaliteli ve profesyonel hizmet sunulmaktadır. Yanlış temizlik uygulamaları neticesinde alüminyum kompozit kaplamaların zarar görmesi yapılan yatırımın da boşa gitmesine sebep olacaktır. Başarılı sonuçlar alabilmek ve dış cephe ekipmanlarını ihtişamlı görünümüne geri döndürmek amacı ile bakım ve temizlik işlemlerinin periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Maliyeti oldukça yüksek olan malzemelere zarar vermemek için profesyonel bir firma ile işbirliği yapmak da doğru bir tercih olacaktır. Firma olarak farklı dış cephe türleri ve farklı yapılardaki camların temizliği görevini üstlenmekteyiz. Müşteri memnuniyetine önem veren firmamız tarafından kompozit cephelerin temizliği ivedi bir şekilde yapılmakta ve siz değerli müşterilerimize kusursuz bir hizmet sunulmaktadır.

Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği Nasıl Yapılır?

Kompozit malzemeler iki alüminyum levha arasına polietilen dolgu kullanılarak imal edilmektedir. Kaygan bir yüzeyi olmasının yanı sıra kolayca zarar görmesi ve hassas bir yüzey olması sebebi ile çabuk zarar görebilmektedir. Ya da kullanılan malzemelerin kimyasal olması sebebi ile yüzeyler zarar görmektedir. Malzemelerin bu özelliği sayesinde de hijyenik çözümler için profesyonel destek almak gerekecektir. Firmamız tarafından Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği yapılırken;

  • Yüzeyde var olan folyoların sökülmesi sonrasında yüzeyde oluşan ve inatçı olan lekerinkompozit malzemeye zarar vermemesi amacı ile temizlik aparatları vasıtası ile tamamen temizlenmesi
  • Yağış, toz gibi çevresel etkenlerden dolayı koyu renkli cephelerde var olan elerin uygun malzemeler vasıtası ile yüzeylerden temizlenmesi
  • Kompozit cephelere farklı cephe malzemelerinin silikon vasıtası ile yapıştırılması sonrasında oluşan lekelerin temizlenmesi  ve silikonların alt malzemeye zarar verilmeden sökülüp atılması

gibi işlemler söz konusu olmaktadır. Burada önemli olan nokta hem yüzeyin zarar görmemesi hem de temizliğin etkin bir şekilde sağlanmasıdır. Dış cephe sürekli dış etkenlere maruz kaldığından dolayı temizlik de zor olabilmektedir. Ancak bu zorluğu aşmak ekibin bilgisi ve tercih edilen malzemelerin doğruluğu ile doğru orantılı olacaktır. Temizlikte seçilecek olan doğru malzemeler sonuçların başarılı olmasına da yardımcı olacaktır.

Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği Yapılırken Tercih Edilecek Olan Temizlik Malzemeleri

İleri teknoloji ve beklentileri karşılamak için tasarlanmış olan temizlik ürünleri kimyasal ve zararlı maddeler ihtiva etmemelidir. İçeriğinde kimyasal ve zararlı bileşen maddeler olan temizlik malzemeleri yüzeyin zarar görmesine sebep olacaktır. Solvent ve içeriğinde zararlı bileşenlerin olmadığı temizlik malzemeleri atık su dostudur. Bu sebeple hem iş yapanların, hem çalışanların hem de çevrenin zarar görmemesi için temizlik malzemelerinin de özel olarak formüle edilmiş olması gerekir. Uygun performansı sağlayan temizlik malzemeleri ayrı temizlik sonrasında yüzeyde koruyucu bir tabaka oluşturmaktadır. Yüzeylerin by sayede aşırı bir şekilde kirlenmesi de geciktirilmiş olmaktadır.

Yine bu tür ortamların temizliğinde evde kullanılan temizlik malzemelerinden kaçınmak gerekiyor. Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği yapılırken tercih edilecek olan ürünler orijinal olmalı ve bakanlık izni olmalıdır. TSE, CE ve yabancı firma ise kalite standartlarına uygun olduğunu gösteren ibareler üzerinde yer almalıdır. Yine temizlik malzemelerinin anti statik özellikte olup olmadığı da araştırılmalıdır. Binalarda var olan statik elektrik yükü sebebi ile bu tür malzemeler kullanıldığında kirlenme de gecikmektedir. Malzemelerin yanı sıra;

  • Sepetli vinç
  • Örümcek platform
  • Eklemli platform
  • Endüstriyel dağcı ekibi
  • Makaslı platform
  • Dış cephe temizlik makinesi

gibi farklı ekipmanlardan da yararlanmak gerekiyor. Cam silme ve temizlik profesyonelleri sayesinde bu işlem çok kısa süre içinde tamamlanmaktadır.

Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği Fiyatları

Ülkemizde son yıllarda lokomotif sektör olarak bilinen inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte binalar da deprem yönetmelikleri kapsamında inşa edilmektedir. Dış yüzey ekipmanlarısağlam olmakla birlikte mükellefler tarafından kirlerin, egzoz dumanları ve yüzeyde var olan kireç lekelerinin temizlenmesi gerekmektedir. Personellerimiz bu noktada gerekli eğitimleri almış uzman bir kadroyu oluşturmaktadır. Firmamız tarafından iş kazalarını minimum düzeye indirecek olan güvenlik tedbirleri de alınmaktadır. Ekipmanlar dış cephe malzemesine göre tercih edilmektedir. Amatör firmalar tarafından tercih edilen malzemelerin sağlıklı olmaması sebebi ile çalışanlar zehirlenebileceği gibi aynı zamanda kompozit ve cam yüzeylerde çizilme, bozulma ve renklerinde solma meydana gelebilir.

Bu tür kötü görüntüler ile karşılaşmamak adına firma tercihini iyi yapmak, referansları inlemek ve analiz etmek gerekiyor. Profesyonel olarak Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği yapan firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize uygun fiyatlar sunulmakla birlikte gerekli araştırmaları yaparak işe başlıyoruz. Binanın dış cephe yapısı, çevre durumu, en son ne zaman temizlik yapıldığı, kir durumu gibi faktörler göz önüne alınarak yapılan analizler neticesinde ekibimiz de hazırlıklı bir şekilde temizlik alanına gidiyor. Temizlik malzemeleri iyi durulanmadığında da yağmur suları ile birleşerek malzemenin zarar görmesine ve oksidasyonlarına sebep olabilir. Bu sebeple temizlik yılda en az 2 kez yapılmalıdır.

Sizler de Dış Cephe Cam ve Kompozit Temizliği hakkında merak ettiğiniz tüm soruları Ahenk Pak Temizlik ile iletişime geçerek sorabilir, fiyat ve uygulama hakkında detaylı bilgi alarak iş ortağımız olabilirsiniz.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak