Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış Cephe Cam Temizliği

Binaların dış cephe camları sürekli hava şartlarına maruz kaldığı için kirlenir ve kötü bir görünüm sergiler. Bu yüzden belli aralıklarla dış cephe cam temizliği yapmak binanın türü ne olursa olsun güzel görünmesini sağlar. Özellikle rezidans türü yerler, plazalar ve işyerlerinin büyük çoğunluğu camlardan oluştuğu için cam temizliğine daha özenli davranmak gerekir.

Her şeyden önemlisi dış cephe cam temizliği için yüksek iş güvenliği ve tedbirleri gerektirdiği için kurumsal firmalarla çalışılması gerekmektedir. Aksi takdirde iş kazaları olabileceğinden çalışan kişilerin güvenliği açısından güvenilir bir firma ile çalışmak yararınıza olacaktır.

Kurumsal kimliğe sahip olan firmamız iş güvenliği konusunda aldığı pek çok önlem ile çalışanlarının güvenliğini önemser. Bünyemizde çalışan tüm personele gerekli eğitimleri vererek uzman personel olduktan sonra bünyemizde çalışmaları sağlanır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Çok katlı binalar, işyerleri ve büyük avmlerin ihtiyacı olan dış cephe cam temizliği yapılırken pek çok konuya dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle yapılması gereken en önemli iş kurumsal bir firma ile çalışmaktır. Kurumsal firmalar bu büyük çapta olan cam temizliğinden tutun kullanılan malzemeye kadar planlandıktan sonra temizlik işlemlerine başlar.

Firmamız dış cephe cam temizliğine ihtiyacınız olduğu zaman önce temizlenecek mekânı ücretsiz bir şekilde uzmanlar yardımı ile analiz eder. En zor noktaları bulur ve oraya nasıl ulaşılacağını tasarlar. Daha sonra kullanılacak alet ve malzemeleri çıkararak fiyat teklifini sunar.

Kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir. Temizlik esnasında dış cepheye zarar vermeyecek, boyalarının rengini koruyacak temizleme malzemesi seçilmelidir. En önemli hususlardan biridir. Dış cephe camları hava koşulları ve hava kirliliğinden dolayı sık kirlenir.  Bu yüzden bakterilerden korunmak için uygun aralıklarda temizlik yapılmalıdır.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Kurumsal Firma Farkı

Dış cephe cam temizliği yaptırmaya karar veren işyeri, plaza ya da çok katlı binalarda yaşayan bina sakinleri firma araştırmasına başlarlar. Temizlik için belli bir bütçesi olan yetkililer en uygun fiyatlı firma olmasına dikkat ederler. Fakat burada fiyattan daha önemli olan işin düzgün bir ekip ve malzeme ile yapılmasıdır.

Bu konuda kurumsal olan firmamız sizlere kaliteli ve en uygun fiyatlı hizmeti sunmak için bir telefon kadar yakındır.

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe ve cam temizliği pek çok sektör için temel sorunlardan bir tanesidir. Dışarıdan bakıldığında kurumsal firmanın ya da kurumun imajına karar verilmesini sağlayan temizlik anlayışı olacaktır. Çünkü bir binanın vitrini camlarıdır. Camlar ne kadar kirli görünürse bina da o denli işlevsiz görünecektir. Yapısal, aydınlatma ya da dekoratif amaçlarla kullanılan pek çok dış cephe sistemi ve cam yapısı bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Dış Cephe Cam Temizliği için profesyonel firmalar faaliyet göstermeye başlamıştır. Cam temizliği dendiğinde ev hanımları için dahi umutsuz yüz ifadeleri oluşuyorken gökdelenlerin ve çok sayıda camı olan binaların temizliği de bir hayli zor olacaktır.

Çeşitli araçlar ile manuel olarak yapılan Dış Cephe Cam Temizliği inşaat sektörünün de gelişmesi ile beraberde artış göstermektedir. Binaların sayılarında var olan artış, deprem yönetmelikleri vb. gereği binaların dış cepheleri de farklı yapılardaki maddelerden oluşturulmaktadır. Mükelleflerin temizlik işini bir firmaya devretmesi yerinde bir karar olacaktır. Profesyonel firmalar güvenlik önlemleri almakta ve güvenlik kazaları da minimum seviyeye indirilmektedir. Alanında tecrübeli personeller tarafından yapılan bu çalışma bir iş koludur ve firmamız tarafından yapılmaktadır. Cam temizliği ciddi bir iş olup binaların yükseltileri arttıkça daha da zor bir hal almaktadır. Bu sebeple vinç sistemleri bizlere yardımcı olmaktadır. Platformlar ya da vinç sistemleri ile yüksek mesafelerde önlemler alınarak temizlik hizmeti sağlanmaktadır.

Bina Dış Cephe Temizliği

Ahenk Pak Temizlik olarak Dış Cephe Cam Temizliği konusunda profesyoneller arasında yer alıyoruz. Neler mi yapıyoruz?

  • Memnun kalmanız adına gerekli olan her türlü imkân firmamızca kullanılmaktadır.
  • Tüm yüzeylerin temizliği itina ile yapılır.
  • Büyük plazalarda, avmlerde, okullarda, hastanelerde vb. ortamlarda dış cephe ve cam temizliği yapılarak binalara şık bir görünüm kazandırılmaktadır.
  • Her yüzey için uygun temizlik malzemeleri kullanılmaktadır.
  • Firmamız tarafından iş sağlığı ve güvenliği ilk planda yer almaktadır. Gerekli önlemler alınmadan iş süreci başlatılmamaktadır.

Risk teşkil eden bir iş kolu olmasına rağmen firmamız tarafından gerekli olan tüm önlemler alınmakta ve riskler en aza indirgenmektedir. Cam temizliğine başlanılmadan evvel ortamda keşif yapılması gerekir. Öncelikle camların temizlik durumu incelenir. Sirkülasyonun e trafiğin yoğun olduğu durumlarda, çok yağış alan ve toza maruz kalan bölgelerde camlar çok sık kirlenmektedir. Ancak daha önce yapılan temizlik süresi de bu noktada etkili olan faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca camda bulunan kir yapısının cinsi de belirlenmelidir. Kir toz mu, yağ mı, oksitlenme sonucu meydana gelmiş bir leke mi analizleri yapılmalıdır. Temizlik malzemesi tercihi de buna göre belirlenmelidir. Ayrıca çevrenin durumu, sokağın ya da caddenin işlekliği, vinç ve platform kurulumu yapılabilmesi için doğru nokta olup olmadığı tespit edilmelidir.

Zamanla atmosferde bulunan kirler çevresel etkenlere de bağlı olarak katranlaşmaktadır. Yağmur sularında bulunan etken maddeler sebebi ile de malzemede bozulmalar meydana gelebilecektir. Yılda en az 2 kez temizlik işleminin yapılması gerekmektedir. Temizlik işlemine yeterli özen gösterilmediğinde ciddi sorunlar meydana gelmekte, dış cephe malzemesi bozulmakta ve camların ömrü de azalmaktadır.

Dış Cephe Temizliği Nasıl Yapılır?

Binaların dış yüzeyi görünüm açısından oldukça önemlidir. Yağmur, kar gibi çeşitli doğa olayları sebebi ile ofis, iş yeri, okul, hastane ya da konutların camları kirlenmektedir. Farklı alanlardaki bu temizlik ihtiyacının karşılanması işini üstlenen firmamız tarafından Dış Cephe Cam Temizliği yapılmaktadır. Granit kompozit yüzeyler, reklam panoları, cam yüzeyler gibi farklı alanlarda ileri seviyede ve yüksek güvenlik önlemleri alarak temizlik hizmeti sağlamaktayız. Dış cephede hangi yöntemin belirleneceğine dair keşif ve araştırmaların yapılması ile birlikte ekipmanların da ayarlanması gerekir.

Dağcı tipi mi, vinç sistemi mi, platform mu gibi pek çok soruya cevap verilir. Daha sonra temizlik için gerekli olan personel sayısına karar verilir. Sayının netleştirilmesi ile birlikte hava şartları da dikkate alınarak temizliğe başlanır. Cam ve dış cephelerin temizliği genel olarak güneşli veya yağmursuz bulutlu havalarda yapılır. Çok güneş altında da çalışanlar zorlanacağından dolayı uygun hava koşulunun belirlenmesi gerekir. Şayet dış cephe yüzeyinde ilk kez temizlik yapılıyor ise bu durumda inşaat ya da tadilat sonrasında kullanılan malzemeler ve aparatlar tercih edilir. Camların çizilmemesi için mikrofiber bezlerden yardım alınmalıdır.

Yine temizlik ilk kez yapılıyor ise camlarda bulunan etiketler ve diğer inşaat kalıntıları asla çizici bir alet ile kazınmamalıdır. Bu halde camlar zarar görebilir ve geçmesi mümkün olmayan çizikler oluşabilir. Profesyonel cam jiletleri vasıtası ile bizler bu sorunu da kolay bir şekilde çözüyoruz. Çizik olan yüzeylerin parlatılması da çok zordur. Camların gazete ile kurulanması aslında yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Yine havlu kullanmak da kabarcıklar bırakacağı gibi camların kirli görünmesine sebep olacaktır. Çok fazla temizlik maddesi kullanılması da Dış Cephe Cam Temizliği konusunda iyi sonuçlar almak yerine toz ve tortu çekimine zemin hazırlamaktadır. Camların çok sıcak günlerde temizlenmesi de buharlaşma etkisi ile leke ihtimalini artıracağından dolayı sabah erken saatler tercih edilmelidir.

Dış Cephe Cam Temizliği m2 fiyatları

Dış Cephe Cam Temizliği yapılırken tüketiciler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de fiyatlar olmaktadır. Firmamız İstanbul içi Anadolu ve Avrupa yakası hizmet veren profesyonel firmalardan bir tanesidir. Çevre ile mukayese edildiğinde fiyatlarımız da uygun düzeydedir. Ancak her müşteriye aynı fiyatı sunma gibi bir seçeneğimiz bulunmuyor. Fiyatlandırma politikamız gereği metre kare üzerinden fiyat belirlenmekle birlikte aynı zamanda lekenin zorluğu, kullanılacak olan temizlik malzemeleri, binanın yüksekliği ve büyüklüğü, camlara ulaşmada bizlere yardımcı olacak olan ekipmanlar fiyatlar üzerinde belirleyici olmaktadır. Vinç, dağcı ya da makine yöntemlerinin her biri farklı ücretlendirilmektedir. Binanın büyüklüğüne göre çalışacak olan personel sayısı da farklılık göstermektedir. Yine inşaat işlemleri sonrasında yapılan temizlik işlemleri daha maliyetli olmaktadır. Lekelerin zor olması, dış cephede boya artıkları ve silikon gibi kalıntılar bulunması durumunda işlem daha zor bir hal alacaktır. Alüminyum bantlar, alçılar, kireçler ve beton yapılar temizlik işlemlerini zorlaştırmaktadır. Yine işlemin yanlış yapılması kompozit yüzeylerin bozulmasına zarar verebilir. Bu sebeple firmamız ile iletişime geçtiğinizde Ahenk Pak Temizlik tarafından sizlere en doğru bilgi verilecek, yerinde inceleme yapılacak ve fiyat bilgisi de aktarılacaktır.

Telefon Ara
whatsapp Yaz
Ahenk_Pak